MENU

Godziny pracy

Poniedziałek: 9:00 - 19:00

Wt. - Pt.: 9:00 - 16:00

Sobota: 10:00 - 13:00

Skontaktuj się z nami

Przegląd techniczny kasy

Przegląd techniczny kasy

Czując się odpowiedzialnymi i mając na uwadze dobro naszych klientów, zorganizowaliśmy system automatycznego przypominania o nadchodzącym terminie obowiązkowego przeglądu technicznego. System jest skuteczny a podatnicy pod naszą opieką mogą spokojnie na nas polegać.

Podstawa prawna
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przeglądy techniczne należy wykonywać nie rzadziej niż raz na 24 miesiące. Reguluje to ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących.

W przypadku braku aktualnego przeglądu technicznego przewidziane są następujące kary:
– utrata prawa do ulgi na zakup kasy (konieczność jej zwrotu)
– utrata prawa do odliczania od podatku należnego 30% podatku naliczonego przy nabywaniu towarów i usług
– grzywna o wartości do 180 stawek dziennych.

Ważna informacja: ustawa nie rozgranicza przypadków, gdy firma jest zawieszona lub kasa nie jest używana (rezerwowa) – w takich wypadkach również należy wykonywać przeglądy.

Kiedy?

Przed nadchodzącym terminem przeglądu kontaktujemy się z Państwem w celu przypomnienia i przygotowania. W następnych dniach ponownie kontaktujemy się aby ustalić warunki przeglądu czyli czas i miejsce. Organizacja naszej firmy pozwala nam całkowicie panować nad terminami i oczekiwaniami klientów dlatego nie muszą się Państwo o nic martwić.

Gdzie?

Przegląd można wykonać u nas w serwisie.
Jest on wykonywany praktycznie od ręki. Można na ten czas zostawić urządzenie i odebrać w dogodnym czasie. Zaletą takiego rozwiązania jest całkowita niezależność od terminów oraz oszczędność wynikająca z kosztów dojazdu technika do Państwa.

Przegląd może być wykonany w miejscu instalacji urządzenia.
W trakcie rozmowy ustalimy wspólnie dogodny termin i miejsce wykonania przeglądu.
Dodatkowa opłata uwzględnia w tym wypadku czas i koszty dojazdu technika.

Czas trwania

Przegląd techniczny trwa minimum pół godziny.
Ponieważ poważnie podchodzimy do tych czynności, dlatego to nie tylko pieczątka w książce serwisowej, ale również skrupulatne sprawdzenie wszystkich podzespołów oraz prawidłowości funkcjonowania urządzenia. Zakres takiego serwisu reguluje wymieniona wyżej ustawa.

30 minut – tyle czasu należy zarezerwować na wizytę u nas lub serwisanta w miejscu instalacji kasy. Należy również pamiętać, że w trakcie przeglądu kasa nie będzie mogła pracować – ewidencjonować sprzedaży.

Przegląd co 1 czy 2 lata?

Ustawa przewiduje przeglądy nie rzadziej niż co 24 miesiące.
Warto jednak zastanowić się nad przeglądem co 12 miesięcy.
Kasa w takim wypadku jest częściej sprawdza i dzięki temu wszelkie nieprawidłowości będą wcześniej wykryte. Do tego jednorazowy wydatek za przegląd jest mniejszy.
Decyzja należy do Państwa – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta dostosowujemy się.