MENU

Godziny pracy

Poniedziałek: 9:00 - 19:00

Wt. - Pt.: 9:00 - 16:00

Sobota: 10:00 - 13:00

Skontaktuj się z nami

Procedura wymiany pamięci fiskalnej

Procedura wymiany pamięci fiskalnej

Kiedy konieczna jest wymiana

Wymiana pamięci fiskalnej wykonywana jest w kilku przypadkach:
1. Zapełnienie pamięci. Każda pamięć jest ograniczona. W przypadku pamięci fiskalnych granicę wyznacza maksymalna ilość raportów dobowych. W większości, pamięci pozwalają na zrobienie około 1850 raportów dobowych. Po zapełnieniu pamięci należy dokonać jej odczytu przed Urzędem Skarbowym a dopiero wtedy można ją wymienić na nową.

2. Zmiana numeru NIP. Sytuacja ta następuje w przypadku przekształcenia się firmy z jednoczesną zmianą numeru NIP. Niestety ten numer na stałe wpisany jest do pamięci w trakcie fiskalizacji. W przypadku jego zmiany musimy również zmienić pamięć fiskalną.
Tutaj także przed wymianą pamięci należy dokonać jej odczytu przed Urzędem Skarbowym.

3. Awaria pamięci fiskalnej. Niezwykle rzadki przypadek, ale możliwy. W tym wypadku jeżeli awaria na to pozwala, dokonywany jest odczyt przed Urzędem Skarbowym a następnie wymiana pamięci. Jeżeli nie jest możliwe dokonanie odczytu przez nas – urządzenie wysyłane jest do producenta na tzw. odczyt laboratoryjny.

Najpierw odczyt

Aby serwis dokonał wymiany pamięci fiskalnej niezbędne jest najpierw jej „odczyt”.
Odczyt zawartości pamięci fiskalnej dokonywany jest na podstawie odpowiedniego zgłoszenia do Urzędu Skarbowego. Odpowiedni formularz dostępny jest TUTAJ.
Na podstawie tego wniosku dokonujemy odczytu a efektem jest otrzymanie oryginału protokołu z czynności odczytania pamięci fiskalnej kasy rejestrującej, sporządzonego przez pracownika Urzędu Skarbowego. Wzór takiego protokołu dostępny TUTAJ.

Wymiana pamięci

Uwaga! Pamięć fiskalna może być tylko i wyłącznie dokonana przez serwis producenta.
Oczywiście wszystkim zajmuje się i organizuje nasza firma od początku do końca. Należy jednak pamiętać, że czynność ta nie może być wykonana „od ręki”.
Na szczęście doświadczenie i wypracowane procedury pozwalają nam na przeprowadzenie wszystkiego przeważnie w 1-2 dni.

Ponowna praca urządzenia

Urządzenia z nową pamięcią fiskalną musi być na nowo zaprogramowane.
Ponownie trzeba wprowadzić nagłówek, towary, stawki vat, działy,… itp.
Dopiero wtedy można ufiskalnić kasę/drukarkę z nowym/starym numerem NIP, zachowując wszystkie procedury związane ze zgłoszeniem tego faktu do Urzędu Skarbowego.
Jak zwykle mogą Państwo liczyć na pełne nasze wsparcie – przygotowujemy wszystkie dokumenty i instruujemy tylko gdzie podpisać oraz kiedy złożyć.