MENU

Godziny pracy

Poniedziałek: 9:00 - 19:00

Wt. - Pt.: 9:00 - 16:00

Sobota: 10:00 - 13:00

Skontaktuj się z nami

Fiskalizacja

Fiskalizacja

Czym jest fiskalizacja?

Wszystkie urządzenia fiskalne ustawione są pierwotnie w tzw. trybie szkoleniowym a wszelkie transakcje na nim wykonywane są nieistotne z punktu widzenia Urzędu Skarbowego. Do momentu wykonania FISKALIZACJI można na urządzeniu swobodnie ćwiczyć sprzedaż oraz obsługę kasy.
Uwaga!
Czasami słowo „fiskalizacja” używane jest do określenia zarejestrowania sprzedaży na kasie. W tym wypadku mówi się o „zafiskalizowaniu sprzedaży” czyli mówiąc kolokwialnie „nabiciu na kasę”.

Jednak w rozumieniu przepisów fiskalizacja jest to czynność polegająca na zainicjowaniu modułu fiskalnego w urządzeniu i wpisanie do niego na stałe numeru NIP podatnika. Fiskalizację można wykonać tylko raz a to oznacza, że po jej wykonaniu nie ma możliwości zmiany numeru NIP a urządzenie jest już na stałe przypisane do danej firmy.
Powyższe zdanie nie dotyczy kas OnLine – w tym przypadku, po odczytaniu można do kasy wprowadzić nowy numer NIP.

Co dalej?

Po dokonaniu fiskalizacji przez uprawnioną osobę drukowany jest pierwszy raport dobowy. Powstałe wydruki wpinane są w książkę serwisową kasy, a sam fakt ustawienia urządzenia w tryb fiskalny poświadczany jest przez technika.

Generowane są przez nas odpowiednie dokumenty, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Finansów  i przekazywane Państwu do podpisu.
Na dostarczenie tych dokumentów do Urzędu Skarbowego jest 7 dni.

Dlaczego my?

Jako serwis działający nieprzerwanie od 1998 roku gwarantujemy Państwu profesjonalne przygotowanie wszelkiej dokumentacji oraz sprawne przeprowadzenie przez cały proces fiskalizacji.
Uwaga!
Niepełne, niekompletne przygotowanie dokumentów lub nieprawidłowe czynności podczas fiskalizacji skutkują utratą zwrotu (700 zł) lub nawet dodatkową grzywną.

Fiskalizacja, jeżeli jest wykonywana prawidłowo jest procesem czasochłonnym, wymaga wiedzy, doświadczenia oraz odpowiednich uprawnień.
Z racji wdrożenia w naszej firmie odpowiednich procesów możemy znacznie ją przyspieszyć i zautomatyzować. Dzięki temu możemy wyeliminować pomyłki a jednocześnie obniżyć jej cenę.