MENU

Godziny pracy

Poniedziałek: 9:00 - 19:00

Wt. - Pt.: 9:00 - 16:00

Sobota: 10:00 - 13:00

Skontaktuj się z nami

Zakup kasy fiskalnej – początek

Zakup kasy fiskalnej – początek

Kupno pierwszych urządzeń fiskalnych nie musi być skomplikowane. Postaramy się jak najlepiej przybliżyć w pięciu krokach podstawowe czynności związane z kupnem pierwszych kas lub drukarek.

1. Wybór urządzenia

Od wyboru modelu urządzenia fiskalnego w znacznym stopniu zależy komfort i jakość naszej pracy. Aby ułatwić Państwu wybór odpowiedniego modelu, na naszej stronie pogrupowaliśmy urządzenia zgodnie z ich zastosowaniem. Dzięki temu mają Państwo możliwość wyboru modelu dla odpowiedniej branży i wielkości przedsiębiorstwa. W przypadku dalszych wątpliwości nasi konsultanci służą pomocą.

2. Programowanie

Po zakupie urządzenia nasi serwisanci wstępnie zaprogramują Państwa kasy fiskalne. W tym celu musimy uzyskać odpowiednie dane, m.in. kody PLU, nagłówki i dane kontaktowe. Dzięki otrzymanym informacjom będziemy mogli również przygotować dokumenty potrzebne do fiskalizacji kas w Urzędzie Skarbowym. Szczegółowy wykaz niezbędnych danych znajdą Państwo TUTAJ

3. Ćwiczenie

Dopóki urządzenie nie jest ufiskalnione, można przećwiczyć na nim sprzedaż. Warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na opanowanie sprzedaży i wystawiania paragonów, gdyż po wykonaniu fiskalizacji urządzenia każda sprzedaż będzie rejestrowana.

4. Fiskalizacja

Procedura fiskalizacji polega na wpisaniu do urządzenia fiskalnego numeru NIP oraz dokonaniu wymaganych zgłoszeń do Urzędu Skarbowego. Szczegóły na temat fiskalizacji znajdą Państwo TUTAJ.

Uwaga: fiskalizację można wykonać tylko raz. Zmiana numeru NIP na urządzeniu fiskalnym nie jest możliwa.

5. Zwrot ulgi

Kupując pierwsze urządzenia fiskalne podatnik ma prawo do zwrotu ulgi w wysokości do 700 zł. Aby uzyskać zwrot, należy w obowiązującym terminie zainstalować urządzenia fiskalne oraz złożyć odpowiednie dokumenty. Więcej informacji dotyczących zwrotu ulgi za pierwsze urządzenia fiskalne znajdą Państwo TUTAJ. Oczywiście, w przypadku wszelkich pytań lub wątpliwości służymy Państwu pomocą.